Google zahájil svou konferenci s písní You Get What You Give od New Radicals. Poté představil model Gemini 2.5, který má být doposud nejpokročilejší ze všech. Zajímavý je nový režim nazvaný Deep Think, který má být vhodný pro složitější úkoly.
Stručně:
- Gemini 2.5 Flash: Rychlý a kvalitní výchozí model
- Deep Think: Silné logické myšlení v Gemini 2.5
- Veo 3 & Imagen 4: Tvorba videí a obrázků
- Flow: Filmová AI podle slovního zadání
- AI Mode: Lístky a nákupy rovnou ve Vyhledávání
- Astra: Odpovědi přes kameru (USA)
- AI nákupy: Zkoušení a platba ve správný čas
- Gemini Live: Asistent napojený na vaše služby
- Chytré hledání: Tipy podle historie
- Canvas + soubory: AI tvoří z vašich dat
Gemini je nyní integrován napříč produkty, najdete jej tedy v Gmailu, Fotkách, YouTube i Google Drive. Například může analyzovat předchozí e-maily, ze kterých se učí z vašeho stylu psaní a navrhne odpovědi, které vypadají, jako byste je psali sami. Možná tak jednou už nebudete muset sami odpovídat na e-maily, AI to udělá za vás.
Další novinkou je Google Beam, což je technologie pro videokonference, která má umožnit videohovor stylem, který se bude blížit osobnímu setkání. Vytvoří 3D modely jednotlivých účastníků a ty poté budou gestikulovat a mluvit a udržovat oční kontakt. V aplikaci Google Meet přibude živý překladač v reálném čase.
Nový nástroj pro návrh a vývoj aplikací Stitch umožňuje vytvářet uživatelská rozhraní a frontendový kód pomocí přirozeného jazyka nebo obrázkových promptů. Uživatelé mohou upravovat témata a exportovat projekty do CSS/HTML.
Generativní AI pro vytváření multimédií je u Googlu několik samostatných nástrojů. Imagen 4 jako generátor obrázků, vedle něj generátor audia Veo 3, který vám vytvoří zvukové efekty, hudbu na pozadí i dialogy. Veo 3 je k dispozici pro předplatitele. Mimochodem předplatné AI Ultra vyjde na 25 dolarů měsíčně.
A nově nástroj nazvaný Flow, jenž kombinuje schopnosti Veo, Imagenu a Gemini a z vašich obrázků a podle vašeho zadání vytvoří kompletní realistické video.
Přes nástroj SynthID Detector pak dokáže rozpoznat, jestli jiná videa byla vytvořená pomocí AI.
AI Mode transformuje výsledky do chatbotových interakcí. Zkuste třeba vyhledat „víkend v Nashvillu“ a režim AI Mode může z historie vašich rezervací v Gmailu vytáhnout tipy na restaurace.
Z hardwaru tu máme brýle Android XR. Ty kombinují rozšířenou realitu s umělou inteligencí, mohou vás navigovat a pamatují si, co jste po cestě viděli. Pro Google je budou vyrábět firmy Gentle Monster a Warby Parker. Vypadají jako běžné brýle, vizuály zobrazují na jedné čočce a zvuk posílají k uším. Stále vyžadují připojení k chytrému telefonu.
Google zmínil i nový Android 16, zejména ve spojitosti s vývojáři. Ti si budou moci přizpůsobit své aplikace před oficiálním vydáním a využít novou architekturu Androidu i pro jiné platformy, jako jsou auta a televizory.
Viditelná změna nastane ve vyhledávači. Už teď zobrazuje Google shrnutí výsledků jako AI Overviews. Zde panuje obava, že už uživatelé ve vyhledávači nikam dál nekliknou, neboť dostanou hledané informace rovnou na stránce Googlu. Google se snaží výrazně proměnit svůj vyhledávač, aby zůstal relevantní i v době, kdy hrozí, že jej nahradí chatboti.
Shrnutí celé konference si můžete pustit zde:
Zdroj: Youtube.com